Rehabilitacja

Klientom na poznańskim Grunwaldzie oferujemy pomoc fizjoterapeutyczną w:

  • schorzeniach kręgosłupa (dyskopatia, zmiany przeciążeniowe),
  • urazach sportowych,
  • zwichnięciach i nawykowej niestabilności stawów,
  • zerwaniach, naderwaniach, nadciągnięciach więzadeł, ścięgien i mięśni
  • złamaniach,
  • chorobach reumatycznych,
  • schorzeniach i urazach barku, łokcia, nadgarstka, biodra, kolana, stawu skokowego
  • wadach postawy oraz wielu innych.

Prowadzimy rehabilitację, opartą na leczeniu ruchem i różnych rodzajach masażu. W tym celu korzystamy z najnowocześniejszych technik.

Jest metodą opracowaną w Japonii już w latach 70-tych XX. wieku. Polega na odpowiedniej aplikacji specjalnie skonstruowanego plastra terapeutycznego, który wywołuje działanie sensoryczne na dany obszar ciała lub dzięki systemowi powięziowemu efekt działania plastra może być przeniesiony w odległe miejsce na ciele. Kinesiology Taping stosować można w różnorodnych dysfunkcjach narządu ruchu, w tym bólach, przeciążeniach mięśni, uszkodzeniach więzadeł, entezopatiach czy bólach kręgosłupa. Ma również zastosowanie w leczeniu blizn.

Ma działanie przywracające prawidłowe napięcie głębokich warstw mięśni i tkanki łącznej. Opiera się przede wszystkim na technikach rozluźniania mięśniowo – powięziowego oraz terapii punktów spustowych. Stosuje się go w przypadkach bólu, nadmiernego napięcia mięśni, ograniczeniu zakresów ruchu w stawach, stanach po urazach, po leczeniu operacyjnym czy też w rehabilitacji po długotrwałym unieruchomieniu.

Z angielskiego „proprioceptywne nerwowo – mięśniowe torowanie” – filozofia terapeutyczna stworzona przez dr Kabatta i Margaret Knott w latach 40-tych XX. wieku. Koncepcja ta bazuje na zachowanym potencjale rehabilitacyjnym pacjenta i ma na celu osiągnięcie możliwie jak najwyższego poziomu funkcjonalnego. W terapii stosuje się różnorodne wzorce torowania dla poszczególnych części ciała posługując się przy tym całą gamą technik o stopniowanej trudności. Metoda ta służy w usprawnianiu pacjentów z problemami neurologicznymi (np. po udarach) jak również ortopedycznymi.

Oddziałuje na wiele układów naszego organizmu. Wpływając w ten sposób między innymi na zwiększenie przemiany materii, wydolności układu oddechowego i krążenia. Utrzymuje lub zwiększa ruchomość stawów i siłę mięśniową, łagodzi objawy choroby, zapobiega powikłaniom i poprawia ogólny stan zdrowia. Stosowany w celu powrotu do zdrowia w wielu chorobach organizmu. Poprzez złagodzenie napięcia i rozluźnienie mięśni masaż ten przynosi ulgę i uczucie odprężenia.

Jest jedną z metod leczenia fizykalnego. Zastosowanie odpowiednich rękoczynów pozwala na usprawnienie krążenia limfy, przeciwdziałając w ten sposób chorobom wywołanym jej zastojem. Likwiduje obrzęki, jest polecany po przebytych chorobach zakaźnych i nowotworowych a także w redukcji cellulitu i uczucia ciężkich, zmęczonych nóg.

System diagnostyki i leczenia zespołów bólowych kręgosłupa i kończyn, oparty na znajomości wzorców bólowych i analizie zachowania się objawów, zarówno w wywiadzie jak i w badaniu przedmiotowym.

Kinezyterapia czyli gimnastyka lecznicza to specjalnie dobrane ćwiczenia usprawniające mające na celu poprawę funkcjonowania całego organizmu i maksymalne usunięcie niesprawności fizycznej. Kinezyterapia stosowana jest w schorzeniach i dysfunkcjach narządu ruchu, w zespołach bólowych kręgosłupa, po zabiegach operacyjnych. Do podstawowych ćwiczeń kinezyterapeutycznych zaliczamy m.in. ćwiczenia izometryczne, samo wspomagane, czynno- bierne czy oddechowe.

Koszt jednej sesji terapeutycznej to od 30 do 80 zł.

Umów się na skuteczną i nowoczesną rehabilitację w gabinecie masażu na Grunwaldzie w Poznaniu – zadzwoń pod 600 670 675!