Rehabilitacja

Fizjoterapia w Poznaniu w salonie Oliwkowy Sad to prosty, nowoczesny i skuteczny sposób na walkę z bólem oraz na powrót do pełni zdrowia. Aby sprostać oczekiwaniom naszych klientów doświadczeni fizjoterapeuci sięgają po różnorodne, sprawdzone metody masażu leczniczego. Dzięki temu możemy mieć pewność, że nasza pomoc jest skuteczna. Udowadniamy także, że rehabilitacja w Poznaniu nie musi być droga – przyjdź i skorzystaj z naszej oferty.

Salon fizjoterapii – w czym możemy pomóc?

Nasz salon fizjoterapii w Poznaniu oferuje pomoc między innymi w: rehabilitacji kręgosłupa, rehabilitacji po udarze, rehabilitacji kolan, wadach postawy, dyskopatii, a także w wielu innych problemach. Przeprowadzony przez doświadczonych fizjoterapeutów masaż leczniczy pomoże Ci poczuć się lepiej lub odzyskać sprawność.

 

Klientom na poznańskim Grunwaldzie oferujemy pomoc fizjoterapeutyczną w:

 • schorzeniach kręgosłupa (dyskopatia, zmiany przeciążeniowe),
 • urazach sportowych,
 • zwichnięciach i nawykowej niestabilności stawów,
 • zerwaniach, naderwaniach, nadciągnięciach więzadeł, ścięgien i mięśni
 • złamaniach,
 • chorobach reumatycznych,
 • schorzeniach i urazach barku, łokcia, nadgarstka, biodra, kolana, stawu skokowego
 • wadach postawy oraz wielu innych.

Prowadzimy rehabilitację, opartą na leczeniu ruchem i różnych rodzajach masażu. W tym celu korzystamy z najnowocześniejszych technik.

Jest metodą opracowaną w Japonii już w latach 70-tych XX. wieku. Polega na odpowiedniej aplikacji specjalnie skonstruowanego plastra terapeutycznego, który wywołuje działanie sensoryczne na dany obszar ciała lub dzięki systemowi powięziowemu efekt działania plastra może być przeniesiony w odległe miejsce na ciele. Kinesiology Taping stosować można w różnorodnych dysfunkcjach narządu ruchu, w tym bólach, przeciążeniach mięśni, uszkodzeniach więzadeł, entezopatiach czy bólach kręgosłupa. Ma również zastosowanie w leczeniu blizn.

Ma działanie przywracające prawidłowe napięcie głębokich warstw mięśni i tkanki łącznej. Opiera się przede wszystkim na technikach rozluźniania mięśniowo – powięziowego oraz terapii punktów spustowych. Stosuje się go w przypadkach bólu, nadmiernego napięcia mięśni, ograniczeniu zakresów ruchu w stawach, stanach po urazach, po leczeniu operacyjnym czy też w rehabilitacji po długotrwałym unieruchomieniu.

FDM (Model zniekształcenia powięzi) to nowy sposób diagnozowania i terapii urazów mięśniowo-szkieletowych. Metoda polega na wykonywaniu technik manualnych dostosowanych do odpowiedniego zniekształcenia powięzi. Efekty są natychmiastowe dzięki czemu FDM jest idealnym narzędziem do leczenia urazów sportowych oraz pomocy w powrocie do codziennych obowiązków pacjenta.

Oddziałuje na wiele układów naszego organizmu. Wpływając w ten sposób między innymi na zwiększenie przemiany materii, wydolności układu oddechowego i krążenia. Utrzymuje lub zwiększa ruchomość stawów i siłę mięśniową, łagodzi objawy choroby, zapobiega powikłaniom i poprawia ogólny stan zdrowia. Stosowany w celu powrotu do zdrowia w wielu chorobach organizmu. Poprzez złagodzenie napięcia i rozluźnienie mięśni masaż ten przynosi ulgę i uczucie odprężenia.

Jest jedną z metod leczenia fizykalnego. Zastosowanie odpowiednich rękoczynów pozwala na usprawnienie krążenia limfy, przeciwdziałając w ten sposób chorobom wywołanym jej zastojem. Likwiduje obrzęki, jest polecany po przebytych chorobach zakaźnych i nowotworowych a także w redukcji cellulitu i uczucia ciężkich, zmęczonych nóg.

System diagnostyki i leczenia zespołów bólowych kręgosłupa i kończyn, oparty na znajomości wzorców bólowych i analizie zachowania się objawów, zarówno w wywiadzie jak i w badaniu przedmiotowym.

Kinezyterapia czyli gimnastyka lecznicza to specjalnie dobrane ćwiczenia usprawniające mające na celu poprawę funkcjonowania całego organizmu i maksymalne usunięcie niesprawności fizycznej. Kinezyterapia stosowana jest w schorzeniach i dysfunkcjach narządu ruchu, w zespołach bólowych kręgosłupa, po zabiegach operacyjnych. Do podstawowych ćwiczeń kinezyterapeutycznych zaliczamy m.in. ćwiczenia izometryczne, samo wspomagane, czynno- bierne czy oddechowe.

Najnowocześniejsze metody

Nie wiesz jaki masaż powinieneś wybrać? Masaż głęboki w Poznaniu, a może masaż limfatyczny? Pomożemy Ci dobrać metodę odpowiednią do Twojego problemu. W naszym gabinecie rehabilitacji w Poznaniu stosujemy najnowocześniejsze i najskuteczniejsze metody, takie jak:

 • kinesiology taping,
 • kinezyterapia,
 • terapia McKenziego,
 • FDM,
 • terapia manualna,
 • drenaż limfatyczny,
 • masaże rehabilitacyjne – masaż głęboki, masaż leczniczy.

Coś dla ciała i duszy

Drenaż limfatyczny w Poznaniu, masaże rehabilitacyjne czy kinezyterapia to tylko część naszej oferty. Zapraszamy także  na doskonałe zabiegi SPA, które nie tylko rozpieszczą Twoje ciało, ale także ukoją duszę.

Koszt jednej sesji terapeutycznej to od 60 do 100 zł.

Umów się na skuteczną i nowoczesną rehabilitację w gabinecie masażu na Grunwaldzie w Poznaniu – zadzwoń pod 600 670 675!