Fizjoterapia

Gabinet fizjoterapii – w czym możemy pomóc.

Nasz gabinet fizjoterapii w Skórzewie oferuje pomoc między innymi w: fizjoterapii kręgosłupa, rehabilitacji po udarze, rehabilitacji kolan, wadach postawy, a także w wielu innych problemach. Przeprowadzony przez doświadczonych fizjoterapeutów masaż leczniczy pomoże Ci poczuć się lepiej lub odzyskać sprawność.

Klientom w Skórzewie oferujemy

pomoc fizjoterapeutyczną w:

  • schorzeniach kręgosłupa (dyskopatia, zmiany przeciążeniowe),
  • urazach sportowych,
  • zwichnięciach i nawykowej niestabilności stawów,
  • zerwaniach, naderwaniach, nadciągnięciach więzadeł, ścięgien i mięśni złamaniach,
  • chorobach reumatycznych,
  • schorzeniach i urazach barku, łokcia, nadgarstka, biodra, kolana, stawu skokowego wadach postawy oraz wielu innych.

Prowadzimy fizjoterapię, opartą na leczeniu ruchem i różnych rodzajach masażu. W tym celu korzystamy z najnowocześniejszych technik.

Koszt jednej sesji terapeutycznej to 130 zł.

Kinesiology Taping

Jest metodą opracowaną w Japonii już w latach 70-tych XX. wieku. Polega na odpowiedniej aplikacji specjalnie skonstruowanego plastra terapeutycznego, który wywołuje działanie sensoryczne na dany obszar ciała lub dzięki systemowi powięziowemu efekt działania plastra może być przeniesiony w odległe miejsce na ciele. Kinesiology Taping stosować można w różnorodnych dysfunkcjach narządu ruchu, w tym bólach, przeciążeniach mięśni, uszkodzeniach więzadeł, entezopatiach czy bólach kręgosłupa. Ma również zastosowanie w leczeniu blizn.

Kinezyterapia

Kinezyterapia czyli gimnastyka lecznicza to specjalnie dobrane ćwiczenia usprawniające mające na celu poprawę funkcjonowania całego organizmu i maksymalne usunięcie niesprawności fizycznej. Kinezyterapia stosowana jest w schorzeniach i dysfunkcjach narządu ruchu, w zespołach bólowych kręgosłupa, po zabiegach operacyjnych. Do podstawowych ćwiczeń kinezyterapeutycznych zaliczamy m.in. ćwiczenia izometryczne, samo wspomagane, czynno- bierne czy oddechowe.

Masaż głęboki

Ma działanie przywracające prawidłowe napięcie głębokich warstw mięśni i tkanki łącznej. Opiera się przede wszystkim na technikach rozluźniania mięśniowo – powięziowego oraz terapii punktów spustowych. Stosuje się go w przypadkach bólu, nadmiernego napięcia mięśni, ograniczeniu zakresów ruchu w stawach, stanach po urazach, po leczeniu operacyjnym czy też w rehabilitacji po długotrwałym unieruchomieniu.

Masaż leczniczy

Oddziałuje na wiele układów naszego organizmu. Wpływając w ten sposób między innymi na zwiększenie przemiany materii, wydolności układu oddechowego i krążenia. Utrzymuje lub zwiększa ruchomość stawów i siłę mięśniową, łagodzi objawy choroby, zapobiega powikłaniom i poprawia ogólny stan zdrowia. Stosowany w celu powrotu do zdrowia w wielu chorobach organizmu. Poprzez złagodzenie napięcia i rozluźnienie mięśni masaż ten przynosi ulgę i uczucie odprężenia.

FDM

FDM (Model zniekształcenia powięzi) to nowy sposób diagnozowania i terapii urazów mięśniowo-szkieletowych. Metoda polega na wykonywaniu technik manualnych dostosowanych do odpowiedniego zniekształcenia powięzi. Efekty są natychmiastowe dzięki czemu FDM jest idealnym narzędziem do leczenia urazów sportowych oraz pomocy w powrocie do codziennych obowiązków pacjenta.

Drenaż limfatyczny

Jest jedną z metod leczenia fizykalnego. Zastosowanie odpowiednich rękoczynów pozwala na usprawnienie krążenia limfy, przeciwdziałając w ten sposób chorobom wywołanym jej zastojem. Likwiduje obrzęki, jest polecany po przebytych chorobach zakaźnych i nowotworowych a także w redukcji cellulitu i uczucia ciężkich, zmęczonych nóg.

Terapia McKenziego

System diagnostyki i leczenia zespołów bólowych kręgosłupa i kończyn, oparty na znajomości wzorców bólowych i analizie zachowania się objawów, zarówno w wywiadzie jak i w badaniu przedmiotowym.

Witamy w Oliwkowym Sadzie!

Oliwkowy Sad to przyjazny salon kosmetyczny, masażu i fizjoterapii zlokalizowany w Skórzewie, w kompleksowym Bizparku gdzie w jednym budynku poza nami mieści się wiele innych atrakcyjnych usług i miejsc. U nas w jednym miejscu znajduje się relaksujący pokój spa, gabinet rehabilitacyjny, przeszklony salon kosmetyczny oraz recepcja z przytulną poczekalnią, gdzie na klientów czeka przepyszna kawa i herbata. Gwarantujemy miłą atmosferę i zabiegi wykonywane przez certyfikowane specjalistki. Oferujemy m.in. zabiegi spa, zabiegi na ciało, masaże, rehabilitacje, usługi kosmetyczne. Nasza praca to nie tylko wyuczony zawód, ale i ogromna pasja, która daje nam wielką satysfakcję, radość i chęć do dalszego działania!

Adres

ul. Kozierowskiego 4
BIZPARK bud. B
1 piętro, lokal 112
60-185 Skórzewo

Godziny otwarcia

poniedziałek–piątek od 11:00 do 20:00
sobota od 8:00 do 14:00